بازاریابی شبکه ای

پایگاه جامع نقد و بررسی شرکتهای بازاریابی شبکه ای

بازاریابی شبکه ای

پایگاه جامع نقد و بررسی شرکتهای بازاریابی شبکه ای

بازاریابی شبکه ای

بسم الله الرحمن الرحیم
شرکتهای بازاریابی شبکه ای، دارای ابعاد مختلفی میباشند که باید با رویکردی سیستمی مورد بررسی قرار گیرند. از جمله این ابعاد میتوان به مواردی چون ابعاد فقهی، قانونی، روانشناختی، اجتماعی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی، اخلاقی، اعتقادی و... اشاره کرد.
بی شک، بررسی بازاریابی شبکه ای بدون لحاظ ابعاد مختلف آن، عقیم و ناکارآمد خواهد بود.
این پایگاه در صدد بررسی ابعاد این مسئله با رویکرد انتقادی میباشد.

لینک کانال تلگرام:
t.me/onnetworkers

onnetworkers@

خدای کائناتی

شنبه, ۳ آبان ۱۳۹۳، ۰۳:۰۲ ب.ظ

از جمله آموزشهای برخی از شرکتهای بازاریابی شبکه ای، قانون جذب میباشد.

این قانون میگوید که فکرهای مثبت یا منفی شما، باعث وقوع حوادث خوب یا بد برای شما میگردد. این قانون خودساخته در توجیه مکانیسم خود، با فرضیه ای غیر علمی و اثبات ناپذیر، به انرژیهای کائناتی متوسل شده و از از نام فیزیک کوانتم سوءاستفاده میکند. بدین ترتیب که انرژیهای کائناتی، از نیت فرد با خبر میشوند و در صورت لیاقت فرد، او را به آمال و آرزوهایش خواهند رساند. بنابراین فرد باید آرزوهای خود را از کائنات بخواهد و با او راز و نیاز کند. در این اندیشه، خدای کائناتی قادر به انجام هر کاری میباشد و بدون هیچ محدودیتی قادر است برای کسی که به او توجه دارد، هر خواسته ای را برآورده کند.

انسان در مقابل خدای کائناتی، هیچ وظیفه اخلاقی بر عهده ندارد و اعتقاد به چنین خدایی هیچ پارسایی یا عمل خاصی لازم ندارد. اتفاقاً این افراد حریص هستند که بیشتر مورد عنایت چنین خدای خرافاتی قرار میگیرند. این دین نوین از همین جهت با دین «بودیسم» اشتراکات فراوانی دارد.

در واقع چون معادلات و وعده های برخی از این شرکتها با هیچ عقل سلیمی قابل قبول نیست، برای پر کردن خلأ یک خدای عادل، باید به خدایی تخیلی و کائناتی پناه آورد؛ و این نکته ایست که سردمداران نظام سرمایه داری، به خوبی متوجه آن شده اند. از طرف دیگر به دلیل چندملیتی بودن این شرکتها و وجود افرادی با اعتقادات و فرهنگهای مختلف، باید از متافیزیکی استفاده کرد به با برچسب دروغین علم، بدون تعارض با سایر اعتقادات و ایدئولوژیهای فرد، خلأ معنوی و احساسی او را پر کند و به عنوان نقطه مشترک همه این افراد مورد استفاده قرار گیرد.

این اعتقاد شرک آمیز بخشی از فرایندی است که «جنبش عصر جدید» با حمایت دولت آمریکا و پشتیبانی سیاسی یهود، برای افراد در نظر گرفته شده و طی یک دوره 10 ساله، یک دین خرافی بین المللی(!) جایگزین اعتقادات افراد میگردد.

این طرز تفکر، صریحاً با آموزه های اسلامی در تضاد میباشد.

جهت اطلاعات بیشتر در اینباره، از فهرست موضوعات وبلاگ استفاده نمائید.

نظرات  (۲)

سلام دوستان
همه حرفهایی ک بقیه میگن در مورد این کار حقیقت داره. توروخدا خودتونو درگیر نکنید. من 4 ماه پنبه ریز بودم به هیچ جایی نرسیدم. همش دروغ؛ همش اجبار به خریدهای زوری و اجبار شرکت در جلسات. چ وقتهای باارزشی رو بخاطر شرکت در جلسات از دست دادم. وقتهای در کنار همسرم بودن؛ در کنار خانواده و چ بحثهایی ک بخاطر اینکار باهمسرم داشتم. اوایل جلسات توی شرکت بود برای هر گروه. بعد جلسات رو آوردن توی خونه هر فرد. مثلا برای من و شوهرم تو خونه خودم جلسه میذاستن. علت رو ک میپرسیدیم میگفتن کلاسهای شرکت پرشده اما همش دروغ بود. قیمتها ک فوق العاده گرون. وقتی جنسا فروش نمیرفت میگفتن ی جوری بنداز به فامیلت.  
اما این تجربه را هم بعد از پنبه ریز توی بادران گذروندم و مطمئن شدم که همه این شرکتها ی مسیر رو دارن میرن اونم همش شست و شوی مغزی و تحقیر کردنت ب اینکه چرا نمیتونی پول دارباشی و انداختن خیالات واهی توی سرتون. تورو به خدا قسمتون میدم دنبال این راه نرید ک چیزی جز دروغ؛ تباهی و هدر دادن وقت با ارزشتون و کمرنگ شدن رابطه هاتون با اوناای ک شما را آوردن توی این کار نیست.
عاجزانه ازتون خواهش میکنم هر کی تو این کار هست دیگه ادامه نده مثل من لجبازی نکنید و نخاید ک خودتون حتما اینکارو تجربه کنید. ما آدمها اونقدر عمر نمیکنیم ک همه چیزو خودمون تجربه کنیم خیلی وقتها باید از تجربه دیگران استفاده کنیم. 
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
قانون جذب رو کامل نمیدونم چیه ولی توی فرمایشات بزرگانمون هم داریم که به هر چی فک کنید با اون عجین میشید. تجربه هم کردم تا حالا! تجربههای خوووووووب!
**********************
پاسخ:
برای تفاوت بین قانون جذب و محتوای احادیث در باره به فال نیک گرفتن و ... ، از لینکهای زیر بازدید فرمائید:
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">